Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Nowy Rok to taki szczególny czas w życiu, trochę podobny do początku nowego roku szkolnego, kiedy pięknie obłożone książki i zeszyty pakujemy do tornistrów z tysiącem postanowień, że literki będą w tych zeszytach równiutkie, prościutkie, a książki zadbane, szlaczki staranne…
Wieszając na ścianie nowy kalendarz też chcielibyśmy, aby wszystkie kartki z niego uśmiechały się do nas. By nie było złych dni, a jak najwięcej tych dobrych i pomyślnych.
Dużo zależy tu od nas. Niektórzy porównują nowy rok do walizki, którą sami wypełniamy co miesiąc różnościami, a od tego co włożymy zależeć będzie co wyjmiemy w kolejnego sylwestra. Niektórym pomagają stawiane sobie plany i postanowienia.
Dorośli najczęściej rzucają palenie, chcą być szczuplejsi i zdrowsi. Planują więc bieganie i postanawiają rozstać się przekąskami podgryzanymi na fotelu telewizyjnym.
Młodsi – ilu ich, tyle pomysłów. Chcą więcej czasu przeznaczać na naukę, mniej zajmować się grami komputerowymi, dbać o porządek w pokoju, zabawki oraz dobre relacje z rodzeństwem...
Nasze postanowienia noworoczne przeważnie co roku są takie same. I zawsze w styczniu mamy nadzieję, że tym razem się uda. Mimo niepowodzeń z lat ubiegłych, wciąż je podejmujemy. Dlaczego ludzie robią noworoczne postanowienia i dlaczego warto je mieć? O tym opowiada nasz ekspert Joanna Nitkiewicz-Powichrowska.
Śnieg, mróz i początek roku w kalendarzu to czas kolędy.
Niektórzy odliczają godziny do sylwestra, szkolniaki mają świąteczne ferie, niektóre przedszkolaki też... Jedni już są po świętach, a inni jeszcze na czas świąteczny czekają.
Choinka w centrum Białegostoku przypomina, że święta tuż tuż... Kartki świąteczne trafiają do naszego studia. Gdybyśmy je wszystkie rozłożyli, to zamiast śniegu przykryłyby nasze radiowe biurka. Przed nami spokojny, pachnący goździkami, piernikami i pomarańczą czas świętowania.
Wokół czuć już klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ulice i parki rozświetlają kolorowe lampki, a w radiu coraz częściej słychać świąteczne piosenki.
W różnych punktach miasta pojawiły się stragany z choinkami przy większych mniejszych parkingach osiedlowych przy sklepach możemy już wypatrywać tej najładniejszej, która stanie w naszym domu.
Pojawiają się świąteczne ozdoby na ulicach, lampki na miejskich choinkach. Pierwsze grudniowe okienka w kalendarzu adwentowym już otwarte.
Przed nami Dzień Misia i to już 25 listopada. A kto z nas nie uśmiechnie się na widok pluszowego misia? Każdy posiada bądź posiadał tego własnego, swojego, ulubionego.
W bajkowych tropach zabierzemy was do krainy czarnego kota, bo właśnie 17 listopada ma swoje święto.
Listopad kojarzy się nie tylko z kolorami jesieni, ale też barwami biało-czerwonymi. Już w poniedziałek jedenasty listopada - czyli Narodowe Święto Niepodległości. W Bajkowych Tropach porozmawiamy o patriotyzmie, zajrzymy też do naszej naturalnej apteczki, a Adelka - nauczy się, że wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe.
Prowadzący:
Olga Gordiejew