Radio Białystok | Mniejszości | Ukraińska Dumka / Українська думка | Remont cerkwi w Ploskach 5.04.2020
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Drewniana cerkiew z XVIII wieku w Ploskach (gm. Bielsk Podlaski) ma nowe kopuły i została pokryta miedzianą blachą. W następnym etapie remontu zostanie wymieniona stolarka i obiekt będzie oszalowany.
Życie w samoizolacji w dobie pandemii koronawirusa jest najlepsze na wsi. Refleksje o takim okresie malarza i grafika Andrzeja Maruszeczki z Wajkowa nad Bugiem.
Problemy mają właściciele gospodarstw agroturystycznych. Zagrożenie koronawirusem wstrzymało wypoczynek na wsi. Najgorzej mają ci, którzy są w trakcie inwestycji. Takim przykładem jest gospodarstwo Jerzego Weremijewicza z Osłowa nad Bugiem.
Plany rozwoju drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej w Ogrodnikach w gminie Siemiatycze.
W świątecznym programie zapraszamy do słuchania opowieści Mikołaja Jagodnickiego o kolędowaniu w latach 60. XX wieku w Czyżach.
W Centrum Spilno w Białymstoku Fundacja M-patia podsumowała projekt „Twórczo razem”, który był skierowany do dzieci ukraińskich, białoruskich i polskich.
Podsumowania roku Związku Ukraińców w Polsce i w gminie Dubicze Cerkiewne
W sierpniu br. powstało kolejne koło gospodyń wiejskich w gminie Bielsk Podlaski "Nad Łoknicą".
„A wczora z weczora” to tytuł wydarzenia, które odbyło się w Galerii Arsenał elektrowni w Białymstoku. Był to koncert, nauka kolęd i pastorałek wspólnie z Julitą Charytoniuk i „Pracownią pieśni”
Chociaż stolica Wołynia - Łuck - leży na terytorium oddalonym od linii frontu, ale jego mieszkańcy także odczuwają niebezpieczeństwo i ciężar związany z rosyjskimi atakami. O tym, jak żyje miasto i jak stara się rozwijać mówi zastępczyni mera Łucka Iryna Czebeluk
W Bielskim Domu Kultury odbył się konkurs kolędniczy ,,Bóg się rodzi, gwiazda wschodzi”. Wzięło w nim udział ponad 70 uczniów szkół podstawowych z Bielska Podlaskiego, Białegostoku i Czeremchy, którzy uczą się języka ukraińskiego
W programie spotkanie z przedstawicielkami młodego pokolenia – Anną Olesiuk-Sawicką z Redut zajmującą się dawnym rękodziełem podlaskiej wsi, a także z doktorantką Dianą Martyniuk, która bada teksty w ukraińskich gwarach Podlasia.
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz