Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Pojutrze na drogach w regionie znowu odbędą się protesty rolników. Dołączą do nich też farmerzy z gminy Orla. Głównym powodem zaniepokojenia na wsi jest wdrażany w Unii Europejskiej „Zielony Ład” czyli zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego zagrożonego zmianami klimatu i utratą różnorodności biologicznej, zmniejszenie śladu środowiskowego i klimatycznego związanego z systemem żywnościowym a także przewodzenie globalnej transformacji w kierunku konkurencyjnej zrównoważoności „od pola do stołu”. Protestujący rolnicy nie widzą dla siebie szansy w produkcji ekologicznej. Boją się obniżki dopłat bezpośrednich. Są też zaniepokojeni importem produktów rolnych do UE z Ukrainy i rynków amerykańskich. Farmerzy z gminy Orla i okolic Hajnówki zwracają uwagę na szkody na plantacjach wyrządzane przez łosie i stada żubrów.
Przedstawiciele Komisji Wspólnej Rządu RP i Mniejszości Narodowych i Etnicznych przeprowadzają liczne spotkania z przedstawicielami nowych władz. Celem spotkań ma być rozwiązanie bieżących ważnych problemów tych środowisk. Rozmowa z wiceprzewodniczącym Komisji Grzegorzem Kuprianowiczem.
Zaprasza Eugeniusz Ryżyk
Nasze podlaskie kolędowanie - o tym kilka krótkich wspomnień i wypowiedzi z Malinnik, Dobrowody, Krywiatycz, Dubiażyna, Czeremchy i Białegostoku.
W świątecznym programie zapraszamy do słuchania opowieści Mikołaja Jagodnickiego o kolędowaniu w latach 60. XX wieku w Czyżach.
W Centrum Spilno w Białymstoku Fundacja M-patia podsumowała projekt „Twórczo razem”, który był skierowany do dzieci ukraińskich, białoruskich i polskich.
Podsumowania roku Związku Ukraińców w Polsce i w gminie Dubicze Cerkiewne
W sierpniu br. powstało kolejne koło gospodyń wiejskich w gminie Bielsk Podlaski "Nad Łoknicą".
„A wczora z weczora” to tytuł wydarzenia, które odbyło się w Galerii Arsenał elektrowni w Białymstoku. Był to koncert, nauka kolęd i pastorałek wspólnie z Julitą Charytoniuk i „Pracownią pieśni”
Chociaż stolica Wołynia - Łuck - leży na terytorium oddalonym od linii frontu, ale jego mieszkańcy także odczuwają niebezpieczeństwo i ciężar związany z rosyjskimi atakami. O tym, jak żyje miasto i jak stara się rozwijać mówi zastępczyni mera Łucka Iryna Czebeluk
W Bielskim Domu Kultury odbył się konkurs kolędniczy ,,Bóg się rodzi, gwiazda wschodzi”. Wzięło w nim udział ponad 70 uczniów szkół podstawowych z Bielska Podlaskiego, Białegostoku i Czeremchy, którzy uczą się języka ukraińskiego
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz