Radio Białystok | Gość | Rafał Grzyb - asystent trenera Jagiellonii Białystok

Rafał Grzyb

asystent trenera Jagiellonii Białystok

29.05.2020, 08:16, akt. 09:56

- Dla nas najważniejsze będą najbliższe cztery mecze, które pokażą, o co będziemy walczyć. Oczywiście liczę, że będziemy grać w górnej ósemce - mówi Rafał Grzyb.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 15.12.2019, fot. Joanna 
Szubzda
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 15.12.2019, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Rafałem Grzybem rozmawia Jerzy Kułakowski, cz. 1 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Z Rafałem Grzybem rozmawia Jerzy Kułakowski, cz. 2 | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Drużyny piłkarskiej ekstraklasy i ich kibice znowu będą emocjonować się walką o ligowe punkty. Przerwa w rozgrywkach trwała 79 dni, a zakończy się w piątek, 29 maja o 18:00 wraz z pierwszym gwizdkiem meczu Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa.

Piłkarze, trenerzy i kibice Jagiellonii Białystok na emocje muszą poczekać do niedzieli. Żółto-czerwonych czeka wyjazdowy mecz Cracovią, a o tym z drugim trenerem Jagi Rafałem Grzybem rozmawia Jerzy Kułakowski.

Przed przerwaniem rozgrywek Jagiellonia zajmowała w tabeli ósme miejsce, a jak będzie po meczu z Cracovią, dowiemy się w niedzielne popołudnie. Początek gry i naszej relacji o 15:00.


Jerzy Kułakowski: Zakładam, że z jednej strony już nie możecie się doczekać, żeby wreszcie zagrać, żeby wejść na boisko, ale z drugiej strony w was trenerach pewnie są takie myśli, jak to właściwie będzie, czego się spodziewać?


Rafał Grzyb: Można powiedzieć, że jak po każdej przerwie zimowej - pewna niewiadoma. Ostatni mecz rozegraliśmy jeszcze w marcu. Forma zawodników przez ten cały okres na pewno była i zwyżkowa, i zniżkowa, i teraz zadanie, żeby w tych pierwszych meczach odpowiednio doprowadzić drużynę do super dyspozycji, bo mam nadzieję, że akurat tak w naszym przypadku będzie.

Wiadomo  - treningi, gry wewnętrzne to zupełnie co innego niż spotkanie bezpośrednie z innymi rywalem, z którym nie mamy do czynienia na co dzień.


To ogromny eksperyment dla was trenerów.


Zgadzam się z tym w 100 procentach. Najważniejsze było to, że na początku epidemii nie widzieliśmy do końca, ile to będzie trwało, jak długa będzie przerwa, kiedy ewentualnie będziemy mogli startować i nie byliśmy w stanie wycyrklować tego wszystkiego w odpowiedni sposób, aby dostosować obciążenie do zawodników.

Miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że liga może ruszyć, dlatego też plan treningowy został zupełnie zmieniony. Wcześniej zawodnicy musieli sobie, że tak powiem, radzić sami - oczywiście za pomocą rozpisek. Nie mieliśmy za bardzo możliwości, aby kontrolować zawodników, czy wykonują wszystko w sposób profesjonalny.

W treningach było widać, że w tym wolnym okresie na pewno się nie odbijali, bo praca dała odzwierciedlenie w treningach, które w tej chwili prowadzimy. Nie wiadomo, jak będziemy teraz wyglądać w grach, ale jest to problem całej ligi.

Patrząc pod kątem tego, co wydarzyło się w Bundeslidze, to te mecze też nie są na najwyższym poziomie. Oczywiście do tego jeszcze dochodzi brak publiczności, ale co mamy zrobić? Najważniejsze, żeby liga ruszyła, żeby już to wszystko w jakiś sposób się napędzało, a z resztą będziemy później sobie radzić.


W jaki sposób wyselekcjonować tę podstawową jedenastkę na pierwszy mecz z Cracovią, skoro można to robić właściwie tylko na podstawie gierek treningowych?


Mieliśmy już gry wewnętrzne, w których oczywiście jedni wyglądają lepiej, drudzy gorzej, ale na podstawie tego możemy dyskutować. Mam nadzieję, że nie przydarzą się żadne urazy. Rywalizacja jest bardzo wysoka i liczę na to, że przełoży się to na pierwszy mecz.


O tę rywalizację, zwłaszcza w gierkach kontrolnych, chciałem zapytać. Jest to walka o miejsce w składzie. Może tutaj dochodzi do sytuacji, że zawodnik traktuje swojego kolegę z zespołu, nie mówię, że złośliwy, ale w ferworze walki może go niechcący delikatnie uszkodzić.


Czasem robi się gorąco, ale jest to naturalna kolej rzeczy. Każdy z nich chce się pokazać na tyle dobrze, żeby trener postawił akurat właśnie na niego. Będąc zawodnikiem, też robiłem podobnie, żeby przede wszystkim pokazać swojemu partnerowi bądź aktualnie przeciwnikowi w grze wewnętrznej, że to akurat ja jestem lepszy i to mi należy się miejsce w podstawowej jedenastce.

Ale jest to sportowa rywalizacja. Nikt nikomu nie chce zrobić na złość, wszystko jest w granicach dozwolonej walki, że tak powiem. Zdarzają się oczywiście jakieś nieprzewidziane sytuacje, ale jest to niestety wkalkulowane w sport zawodowy.


Czy wyjściowa jedenastka na Cracovię będzie dużo różnić się od tego składu, którym zakończyliście mecz ze Śląskiem?


Ciężko powiedzieć. Na pewno rotację będą. Na pewno nie będą to rotacje duże - mogą się zdarzyć dwie bądź trzy zmiany.


Też paru zawodnikom ta dodatkowa przerwa dobrze zrobiła. To m.in. bramkarz Dejan Iliew, Bartek Bida.


Tak. Ci zawodnicy, którzy byli po kontuzji lub mieli jakieś urazy, mieli dwa miesiące, aby dojść do dobrej dyspozycji. Z drugiej strony ci, co ewentualnie mieli dużo do nadrobienia, mieli też na to czas. Dla nas przede wszystkim jest w tej chwili kłopot, w jaki sposób wystawić ten optymalny skład, aby okazał się zwycięski.


A jak w tych dziwnych czasach przygotować się na pierwszego rywala? Nie wiadomo, jak zagra, nie wiadomo, jakim składem.


Nie wierzę, że Cracovia, która przez kilka lat gra pod wodzą trenera Probierza, nagle zmieni swój styl grania czy będzie miała zawodników, których wyciągnęła gdzieś z rezerw czy z juniorów, i nagle zaskoczy całą ligę. Każdy zespół porusza się w pewnych schematach. Może w tej chwili z wyjątkiem ŁKS-u, gdzie zmienił się trener, i tu może być jakaś niewiadoma, oraz Arki Gdynia. Ale akurat z Arką w tych czterech kolejkach nie będziemy grali. Dlatego też pewne rzeczy jesteśmy w stanie przewidzieć. Oczywiście może nie w 100 procentach trafi się skład przeciwnika, ale wiem, na kogo możemy trafić, to, na jakiej pozycji może grać i co na danej pozycji potrafi.


Wspomniałeś o Bundeslidze i o tym, jak to wyglądało. Ogląda się to bardzo dziwnie, kiedy na trybunach ogromnego stadionu hula wiatr, kiedy słychać okrzyki trenerów, zawodników.


Dziwne wrażenie, ale w tej chwili mamy takie realia. Przede wszystkim myślę, że zawodnicy cieszą się z tego, że w ogóle to może ruszyć, że praca, którą wykonali na treningach, w końcu będzie przełożona przede wszystkim na mecze. Po to człowiek trenuje i po to walczy na treningach, aby w takim właśnie spotkaniu mieć możliwość zagrania.


Będą też np. takie ciekawostki jak brak chłopców do podawania piłek. Podczas meczu piłka jednak często wylatuje za boisko. Kiedyś, na boisku szkolnym, obowiązywało tak zwane prawo Pascala: kto kopie, ten za...  Nie wyobrażam sobie, żeby piłkarze biegali na trybuny po piłkę.


Oczywiście ktoś z obsługi technicznej musi być. Piłki będą porozstawiane wzdłuż linii, dlatego też mam nadzieję, że ich nie zabraknie.

Kiedyś były trzy rogi - rzut karny, także tych zasad było mnóstwo. W tej chwili będziemy to wszystko rozpatrywać oczywiście w ramach żartów, ale żyjemy w takich czasach i w tej chwili nie mamy za bardzo na to wpływu.


Czy wy jako sztab szkoleniowy stawiacie sobie jakiś konkretny cel na te 11 meczów? Czy nie jest to na tyle dziwny czas, że właściwie chodzi tylko o to, żeby w miarę normalnie, spokojnie dograć sezon, bez przykrych kontuzji?


W tej chwili najważniejsze dla nas będą te cztery mecze. Dopiero wtedy okaże się, o co będziemy walczyć i jakie będą cele. Oczywiście liczę na to, że będziemy grać w górnej ósemce i będziemy walczyć do końca o jak najwyższe lokaty.

Z drugiej strony trzeba też to dograć, żeby móc rozpocząć drugi sezon, gdzie mam nadzieję, że będzie to już trwało w sposób normalny, bez żadnych przerw i drugiej fali pandemii. Nie ma co za bardzo wyglądać w przyszłość. Te cztery kolejki pokażą, w którym kierunku będziemy szli.


| red: wsz, zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Jacek Brzozowski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Brzozowski

wojewoda podlaski
7.01.2025

Powinno się rozpocząć budowę drogi, która jest realna do wybudowania - w ten sposób wojewoda podlaski komentuje decyzję dotyczącą przebudowy trasy z Białegostoku do Suwałk.

Piotr Chomik, fot. Sylwia Krassowska

prof. Piotr Chomik

historyk dziejów kościoła prawosławnego w Rzeczypospolitej z Uniwersytetu w Białymstoku
6.01.2025

"Kobieta w ikonografii prawosławnej" to najnowsza książka prof. Piotra Chomika. - Kościół prawosławny czci większą liczbę świętych mężczyzn niż świętych kobiet. Nie znaczy to jednak, że święte kobiety są mniej czczone niż święci mężczyźni - mówi historyk.

Andrzej Bajguz, Daria Ostapczuk - wokalistka Waterside, Magda Juchnowicz, Karolina Tobiaszewska i Dominika Baszeń z zespołu Trawka oraz Mariusz Bek z zespołu Przechery i Zmiany Klimatu, fot. Sylwia Krassowska

Podlascy artyści

3.01.2025

Startujemy z akcją "Grzejemy podlaską muzyką w Polskim Radiu Białystok"! Chcemy przybliżać twórczość artystów z naszego regionu, prezentować ich muzykę oraz rozgrzewać naszych słuchaczy na zimę.


dr Mateusz Ziemblicki, źródło: Mateusz Ziemblicki / Facebook

dr Mateusz Ziemblicki

ekspert prawa europejskiego, dyrektor biura wojewody podlaskiego
3.01.2025

- Myślę że Polska będzie wspierać działania na rzecz pogłębionej debaty o finansowaniu obronności w UE. Z tym związane jest wsparcie dla takich elementów infrastruktury obronnej jak np. Tarcza Wschód czy Bałtycka Linia Obrony - mówi dr Mateusz Ziemblicki.

Ziemowit Deptuła, fot. Sylwia Krassowska

Ziemowit Deptuła [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
2.01.2025

- Jestem osobą ambitną i interesuje mnie wygrywanie każdego meczu - mówi Ziemowit Deptuła.

Maciej Białous, 31.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
31.12.2024

- W nowym roku życzę nam tego, żeby mniej emocjonalnie podchodzić do spraw politycznych, tylko bardziej z trzeźwą głową i bez zacietrzewienia - mówi dr Maciej Białous.


prof. Adam Bartnicki, 30.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
30.12.2024

- Wierzmy w to, że będzie lepiej. Ja głęboko wierzę, że ten świat w 2025 roku będzie jednak lepszy i bezpieczniejszy niż w 2024 - mówi prof. Adam Bartnicki.

Paweł Małaszyński, fot. Joanna Szubzda

Paweł Małaszyński [wideo]

aktor teatralny i filmowy, muzyk, wokalista, autor tekstów
29.12.2024

- Na pewno nie jestem aktorem, którym chciałbym być. Zagrałem główne role w paru serialach, które osiągnęły ogromną popularność, ale po pewnym czasie zauważyłem, że wpadłem w pułapkę swojego wizerunku i odgrywanych ról - mówi Paweł Małaszyński.

Renata Szekalska, fot. Piotr Pietruczuk

Renata Szekalska

psycholog, psychodietetyk
26.12.2024

- Faktem jest, że nie tyjemy na święta. My tyjemy właśnie po świętach, ponieważ dokańczamy to, co zostało, czego było za dużo - mówi Renata Szekalska.


Weronika Bochat-Piotrowska i Stefania Piotrowska, fot. Joanna Szubzda

Weronika Bochat-Piotrowska

wokalistka, aktorka teatralna i dubbingowa, użyczyła swojego głosu Vaianie
26.12.2024

- Ja się bardzo utożsamiam z Vaianą. Dla mnie jest to nowy wymiar księżniczki Disneya. To jest dziewczyna, która wie czego chce, jest silna, zdecydowana, odważna. Mamy tutaj dziewczynę, na której barkach jest bardzo wiele - mówi Weronika Bochat-Piotrowska.

ks. Karol Kondracikowski, fot. Joanna Szubzda

ks. Karol Kondracikowski

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
24.12.2024

- Bliskość jest szczególnym elementem, którego potrzebujemy i którego nam brakuje, dobre słowo, zwykłe przytulenie przy życzeniach, przy łamaniu się opłatkiem. Myślę więc, że dobrze po prostu sobą się ucieszyć w tym czasie i tym, że jesteśmy razem - podkreśla ksiądz.

Andrzej Skiepko, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Skiepko

starosta hajnowski
23.12.2024

Do Białowieży mają wrócić pociągi. - Z naszej strony wszystko zostało przygotowane, przesłane do Warszawy. W styczniu ma być podpisane porozumienie trójstronne z PKP S.A. i PKP PLK w sprawie przekazania torowiska - poinformował starosta hajnowski.


Stanisława Kozłowska, fot. Sylwia Krassowska

Stanisława Kozłowska

skarbnik Białegostoku
23.12.2024

- W zasadzie od 1999 roku to największym wydatkiem są wydatki na oświatę - mówi skarbnik Białegostoku Stanisława Kozłowska.

Grażyna Dworakowska, fot. Joanna Szubzda

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
22.12.2024

- Z wielką radością wspominam te wszystkie lata na stanowisku dyrektora BOK, bo wydaje mi się, że przyniosły bardzo dużo dobrego samej instytucji, ale także miastu - mówi Grażyna Dworakowska.

Harcmistrz Krzysztof Jakubowski i ks. harcmistrz Tomasz Kozłowski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Jakubowski i ks. Tomasz Kozłowski

komendant ZHP chorągwi białostockiej, harcmistrz i ksiądz harcmistrz
21.12.2024

- Dzieląc się światłem otrzymujemy to światło, nic nie tracimy. Podobnie podczas Świąt Bożego Narodzenia, dzielimy się opłatkiem i radością, kiedy tym się dzielimy, to pomnażamy dobro - mówi ks. Tomasz Kozłowski.


Michał Stefanowicz, fot. Joanna Szubzda

Michał Stefanowicz

prezes spółki Lech
20.12.2024

Od 200 do 300 milinów złotych może kosztować pierwszy białostocki aquapark. Nowoczesny obiekt ma stanąć przy ulicy Andresa w sąsiedztwie spalarni odpadów. Przygotowanie do budowy już trwa.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
19.12.2024

- Niech wszystkie osoby wokół Jagiellonii tych majonezów i słodyczy zjadają jak najwięcej, bo warto jest być z Jagą w tych gorszych i lepszych momentach. Teraz mamy tę erę lepszych momentów - mówi Wojciech Pertkiewicz. 

Romuald Turczyński, fot. Joanna Szubzda

Romuald Turczyński

prezes Stowarzyszenia Bank Żywności Suwałki - Białystok
18.12.2024

Niemal połowa Polaków wyrzuca jedzenie. Czy można tego uniknąć lub chociaż ograniczyć? - Prosimy państwa o to, żeby zachować wstrzemięźliwość przede wszystkim w zakupach - radzi Romuald Turczyński.


Anja Rubik, fot. Joanna Szubzda

Anja Rubik

ambasadorka akcji szczepień przeciwko HPV
17.12.2024

Podlaskie jest pierwszym województwem, które nawiązało współpracę z fundacją Anji Rubik, promującą szczepienia przeciwko wirusowi HPV.

Wiesława Burnos, fot. Joanna Szubzda

Wiesława Burnos

wicemarszałek województwa podlaskiego
17.12.2024

Łączenie podlaskich szpitali to tylko jeden z pomysłów na poprawę ich sytuacji finansowej - mówi wicemarszałek Wiesława Burnos. Specjalny zespół ma przeanalizować funkcjonowanie tych placówek w regionie.

prof. Mirosław Ratkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Mirosław Ratkiewicz

z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.
16.12.2024

W Podlaskiem wciąż dochodzi do wielu wypadków z dzikimi zwierzętami. W tym roku było ich już około 900. Wiele jest wypadków z łosiami, jeleniami, zdarzają się też z żubrami. Małych zwierząt takich jak jeże, lisy, kuny, wiewiórki, a nawet ptaki nikt nie liczy.


Agnieszka Maliszewska, fot. Sylwia Krassowska

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
16.12.2024

- Nie liczmy na to, że ceny masła będą drastycznie spadały, dlatego że ceny masła rosną na całym świecie - mówi Agnieszka Maliszewska.

Prof. Robert Ciborowski, 12.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Robert Ciborowski

ekonomista z Uniwersytetu w Białymstoku
14.12.2024

Polacy masowo korzystają z chwilówek - Biuro Informacji Kredytowej podało, że w ciągu roku wartość tych pożyczek wzrosła o blisko 50 procent. Przed świętami może być ich jeszcze więcej.

od lewej: Andrzej Bajguz, Mateusz Kurza i Jakub Pilat, 13.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

Mateusz Kurza i Jakub Pilat

organizator i prowadzący Charytatywny Koncert Świąteczny "Śledź Pingwina"
13.12.2024

To już świecka tradycja - niemal co roku w Białymstoku odbywa się Charytatywny Koncert Świąteczny "Śledź pingwina". W tym roku - z powodu dużego zainteresowania - w ten weekend będą nawet dwa koncerty w kinie Forum z udziałem ponad 20 lokalnych artystów.


prof. Joanna Sadowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Sadowska

historyk z Uniwersytetu w Białymstoku
13.12.2024

- To był szok. Kiedy widzi się tyle wojska na ulicach, w mundury przebiera się dziennikarzy, to pachnie krwią. I faktycznie ludzie się przerazili. Nie wiedzieli, co się wydarzy, więc na początku był to absolutny paraliż. I to jest efekt, o który chodziło - tak o stanie wojennym mówi prof. Sadowska.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, fot. Marcin Gliński

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

minister Funduszy i Polityki Regionalnej
12.12.2024

- Płacimy za to, że sąsiadujemy z agresywnym reżimem. Naszym celem jest, żeby ta energia przedsiębiorczości miała wszelkie pole do działania i żeby ten obszar, który jest unikalny turystycznie, mógł dobrze funkcjonować. Stąd uruchomimy instrument preferencyjnego wsparcia inwestycyjnego - mówi minister.

Dominika Dębska, fot, Joanna Szubzda

Dominika Dębska [wideo]

laureatka Grand Press 2024, ze Studia Studia Reportażu i Dokumentu PRB
11.12.2024

- Na pewno temat granicy dla każdego dziennikarza jest bardzo kuszący. O wielu zagadnieniach związanych z kryzysem należałoby mówić z perspektywy wszystkich zaangażowanych stron. I właśnie taki był pomysł, żeby nie oceniać, nie polaryzować, tylko przyjrzeć się temu, co się dzieje na granicy - mówi Dominika Dębska.


Sylwia Wesołowska, fot. Joanna Szubzda

Sylwia Wesołowska

prezes Fundacji "Mali Wojownicy"
11.12.2024

- Dzięki nowym przepisom rodzice przede wszystkim zyskują dodatkowe tygodnie opieki nad dzieckiem w domu. Bo czasu, który nasze przedwcześnie urodzone dzieci spędzają w szpitalu, nie można nazwać urlopem. To jest czas walki o ich życie i zdrowie.

Prof. Joanna Zajkowska, 10.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Zajkowska

podlaski konsultant w dziedzinie epidemiologii
10.12.2024

- Jest to naturalny sezon, w którym notuje się zwiększoną liczbę zachorowań na infekcje górnych dróg oddechowych, które przenoszą się drogą kropelkową. Zawsze o tej porze mamy wzrost zachorowań, a w tej chwili bardzo dobrze identyfikujemy choroby - covid, grypę, RSV, mykoplazmę - mówi prof. Joanna Zajkowska.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert do spraw bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku
9.12.2024

- Zakładam, że żadna ze struktur rebelianckich nie była gotowa na to, żeby w ciągu dwóch tygodni wziąć odpowiedzialność za całe państwo - tak o sytuacji w Syrii mówi profesor Daniel Boćkowski.


Anna Tomulewicz, fot. Sylwia Krassowska

Anna Tomulewicz

Prezes Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok
9.12.2024

- Dzisiaj tak naprawdę wolontariusze są w każdym wieku. Bardzo dużo jest dorosłych wolontariuszy, czyli takich, którzy są po trzydziestce, czterdziestce. Sporo jest też młodzieży, która szuka różnych miejsc w swoim życiu - mówi Anna Tomulewicz.

Spotkanie z Pawłem Sołtysem, Festiwal Literacki Zebrane 2019, fot. Joanna Szubzda

Paweł Sołtys

muzyk, pisarz
8.12.2024

Jaki świat wskrzesza Paweł Sołtys "Pablopavo" w swojej mini-powieści "Sierpień"?

Małgorzata Sawicka-Żukowska, 6.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

dr Małgorzata Sawicka-Żukowska

Klinika Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku
6.12.2024

Rozpoczęła się kolejna akcja "O!piernicz raka". Jej celem jest zbiórka pieniędzy na zakup wyprawek dla dzieci, które czekają na przeszczep szpiku kostnego. Pomysłodawczynią akcji jest doktor Małgorzata Sawicka-Żukowska z Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku.


Jakub Adamski, fot. Marcin Gliński

Jakub Adamski

dyrektor Departamentu Współpracy Rzecznika Praw Pacjenta
6.12.2024

- Zabiegamy o przedmiot edukacja zdrowotna od lat. Nie wiem, czy jest ważniejsza rzecz, którą dla zdrowia Polaków możemy zrobić. Oczywiście jest to działanie przyszłościowe w tym sensie, że bezpośrednimi beneficjentami są dzieci, ale daje nam to nadzieję, że w przyszłości ich zdrowie będzie zdecydowanie lepsze" - mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Departamentu Współpracy Rzecznika Praw Pacjenta Jakub Adamski.

Krzysztof Jakubowski i Paulina Kiluk, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jakubowski i Paulina Kiluk

komendant ZHP Chorągwi Białostockiej i wolontariuszka Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Białostockiej
5.12.2024

- Ja pomagam bezinteresownie, ale też dużo otrzymuję pracując na rzecz drugiego człowieka. Na pewno wzmacnia to pewność siebie, daje dużo doświadczenia - mówiła w Polskim Radiu Białystok wolontariuszka Paulina Kiluk.

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka

komendant podlaskiego oddziału Straży Granicznej
4.12.2024

- Wzmocnienia bariery uniemożliwiają obecnie jej rozginanie i tak naprawdę przekroczenia granicy mogą się odbywać wyłącznie górą lub podkopami, ale skuteczność nasza jest teraz praktycznie stuprocentowa.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok