Z Konradem Sikorą rozmawiamy o przyszłości Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie

24.03.2019, 10:35, akt. 26.03.2019, 15:40

Tomasz Wiśniewski nie będzie kierownikiem Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie. O co chodzi? Pytamy zastępcę burmistrza Michałowa Konrada Sikorę.


Konrad Sikora z Urzędu Miasta Michałowo - fot. PRB
Konrad Sikora z Urzędu Miasta Michałowo - fot. PRB


0:00
0:00
Z Konradem Sikorą rozmawia Dorota Sokołowska | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

"To mało elegancko, aby się z Wami nie pożegnać. Po 10 latach w Michałowie, odchodzę. Przez ten czas udało się zrealizować około 50 projektów i zrobić kilkaset filmów, z których kilkanaście obejrzało dziesiątki tysięcy widzów. Nie wiem, czy jest w Polsce takie miasteczko, które w stosunkowo krótkim czasie zostało sfilmowane z tak wielu perspektyw. I ten zapis filmowy zostanie na zawsze.

- napisał jakiś czas temu Tomasz Wiśniewski - były już kierownik Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie na swojej stronie na facebooku.

Tomasz Wiśniewski jest założycielem Społecznego Muzeum Żydów Białegostoku, laureatem wielu nagród międzynarodowych festiwali filmowych. W grudniu 2018 roku został laureatem czwartej edycji konkursu Nagroda POLIN.

O co chodzi? Pytamy zastępcę burmistrza Michałowa Konrada Sikorę.

Tomasz Wiśniewski odmówił komentarza do tej sprawy. Podkreślił tylko, że podczas swojej pracy nakręcił ok. 250 filmów, wydał 10 wydawnictw płytowych i innych publikacji, a na ścianie Pracowni wisi informacja, że placówka powstawała w oparciu o zbiory przekazane przez niego osobiście na jej rzecz. Jest tam także ponad sto reportaży Polskiego Radia Białystok, mamy nadzieję, że miejsce ciągle będzie odwiedzane przez ludzi.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Akademia Teatralna kończy 50 lat i świętuje, aż do przyszłego roku


Nie popada w banał. Nie jest populistyczna - wręcz przeciwnie - zaraża świeżym, oryginalnym i odważnym sposobem patrzenia na sztukę. Akademia Teatralna kończy 50 lat i świętuje - aż do przyszłego roku.



Poznaliśmy zwycięzcę Rockowań - finalista wystąpi w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok


Dla jednych były to jedne z pierwszych większych koncertów - inni powrócili do grania po 30-letniej przerwie - w sobotę (19.10) późnym wieczorem odbył się finał Rockowań.



To gratka dla pasjonatów starych konsol - w Białymstoku powstało Muzeum Gier i Technologii [zdjęcia]


Fani gier mogą przenieść się do czasów swojego dzieciństwa i zagrać na starych konsolach z lat 90. W Białymstoku powstało Muzeum Gier i Technologii Fundacji Podlaskie Retromaniaki i Kanału o technologii.



W Galerii Marchand można oglądać wystawę Nadrealizm Jacka Niekrasza


Na wystawie Jacka Niekrasza oglądamy obrazy wykonane w technice suchego pastelu oraz prace w technice mieszanej powstałe na bazie dekalkomani. Tematem ekspozycji jest ludzka natura z całym jej spektrum obejmującym cielesność, sferę psychiczną oraz duchowość.



Dominik Sołowiej poleca film "Civil War"


Ten film jest brutalny, szczery i bezkompromisowy. Opowiada bowiem o tym, co może się wydarzyć, jeśli połączymy politykę i propagandę z potrzebą bezwzględnej władzy, dominacji, podsycanej przez nienawiść i ksenofobię. Obraz “Civil War”, czyli “Wojna domowa” to political fiction - historia, która nigdy się nie wydarzyła, ale jest na tyle prawdopodobna, że wywołuje w...



Małgorzata Trojanowska


solistka, sopran, doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyka



Białostocki Ośrodek Kultury będzie mieć nowego dyrektora


Białostocki Ośrodek Kultury będzie mieć nowego dyrektora - na stronie Urzędu Miasta w Białymstoku jest zarządzenie prezydenta w tej sprawie. Czas na składanie niezbędnych dokumentów - prawie do końca października, a przewidywany termin na rozpatrzenie wniosków ustalono do 29 listopada.



Przedsiębiorstwo budowlane wydało wyjątkową książkę pt. "Rzucane na wiatr. Z podań ludowych Podlasia"


"Rzucane na wiatr. Z podań ludowych Podlasia" to wyjątkowa książka wydana przez przedsiębiorstwo budowlane z Bielska Podlaskiego. Trafi do księgarń, a dochód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na odbudowę szkoły zniszczonej w tegorocznej powodzi.



W Białymstoku odbył się jubileuszowy koncert Kwartetu Camerata


40 lecie obchodzi jeden z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych Kwartet Camerata. Jeden z jubileuszowych koncertów odbył się w minionym tygodniu w Białymstoku - w białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina klasę skrzypiec prowadzi prof. Włodzimierz Promiński, założyciel i prymariusz (gra pierwsze skrzypce) zespołu.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Olga Gordiejew
Dorota Sokołowska



"Dzika symfonia z miastem w tle" - prapremiera niezwykłego reportażu Joanny Sikory

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok