Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Ze względu na pandemię to będzie Noc Muzeów inna niż wszystkie
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
To będzie Noc Muzeów inna niż wszystkie, bo spędzona w internecie - Muzeum Podlaskie zaprasza jak zawsze na czterogodzinną wędrówkę po atrakcjach, jakie przygotowały liczne placówki w Tykocinie, Supraślu, Bielsku Podlaskim czy Białymstoku.
Można będzie wybrać się w wirtualną podróż - mówi Barbara Muszyńska, kierownik działu promocji i edukacji.
Akcja tegorocznej Nocy Muzeów nazwana została „W drodze” i ma zapraszać do odwiedzin placówek muzealnych już niebawem – także w realu. Muzeum Podlaskie najprawdopodobniej otworzy swoje siedziby dla publiczności w poniedziałek po Nocy Muzeów.
A tymczasem Noc Muzeów rozpocznie się w internecie w sobotę (16.05) o 18:00, na fanpege'ach placówek Muzeum Podlaskiego, a w Polskim Radiu Białystok można będzie uczestniczyć w Nocy Muzeów już od 15:00. Przez trzy godziny zajrzymy do Tykocina, Supraśla, Bielska Podlaskiego i kilku miejsc w Białymstoku.
Jaki był 2024 rok w kulturze? Które z wydarzeń i festiwali zapadły w pamięć? Co (znowu) nie wyszło? Czy pojawiła się nowa jakość kulturalna? Czym zachwyciły, a czym rozczarowały wydarzenia kulturalne?
Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz