Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Storytelling - czyli jak pisać kreatywnie? Poleca Jakub Sosnowski
Czym jest storytelling? Jak wyglądają schematy opowieści? Jak rozwijać kreatywność? Jak pisać krótkie opowiadania? I co zrobić z gotowym tekstem? Książnica Podlaska proponuje nam cykl sześciu spotkań warsztatowych.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Warsztaty przygotował Jakub Sosnowski – trener biznesu, zajmujący się komunikacją interpersonalną i działaniami z zakresu PR; autor książki "Wuj Krasnolud i Brama Opowieści”, tekstów literacko-naukowych, scenariuszy komiksów i gier dla dzieci.
Warto zajrzeć na fanpage Książnicy, przez cały lipiec we wtorki i piątki o 10:00 są warsztaty. Autor, Jakub Sosnowski przygotowuje też specjalny odcinek, w którym omówi nadesłane teksty, zatem warto słuchać i pisać. A potem dzielić się swoimi przemyśleniami z innymi.
Jaki był 2024 rok w kulturze? Które z wydarzeń i festiwali zapadły w pamięć? Co (znowu) nie wyszło? Czy pojawiła się nowa jakość kulturalna? Czym zachwyciły, a czym rozczarowały wydarzenia kulturalne?
Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz