Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Z powodu remontu budynku mural "Wyślij pocztówkę do babci" zniknie na dwa lata
Lubiany przez białostoczan mural "Wyślij pocztówkę do babci" może zniknąć z wieżowca przy ul. Skłodowskiej nawet na dwa lata. Tyle może potrwać remont budynku, związany z koniecznym dociepleniem, a to jest równoznaczne z zakryciem malowidła.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Nie wiadomo kiedy dokładnie rozpocznie się remont ściany, ale marszałek województwa Artur Kosicki zapowiada, że po remoncie mural wróci na swoje miejsce.
Białostoczanie polubili Babcię z muralu i żałują, nawet jej czasowego zniknięcia z krajobrazu miasta.
Marszałek Artur Kosicki w związku z dyskusją medialną wokół muralu "Wyślij pocztówkę do babci" wydał oświadczenie, w którym zadeklarował nie tylko chęć odtworzenia malowidła, ale też sfinansowana go z budżetu województwa.
Zapowiada też, że "jeśli odtworzenie muralu z Babcią Eugenią będzie wymagać podjęcia kroków formalno-prawnych, które nie leżą po stronie urzędu marszałkowskiego, deklaruje swoje pełne wsparcie i zaangażowanie."
Przeczytaj pełną treść oświadczenia marszałka ws. muralu
Mural "Wyślij pocztówkę do babci!" powstał w czerwcu 2019 roku w ramach Festiwalu Up To Date. Jest częścią oficjalnego szlaku białostockich murali.
To dzieło artystów z warszawskiego Good Looking Studio, wykonane na podstawie wspólnego projektu Jana Estrady-Osmyckiego oraz zespołu kreatywnego FUTD.
Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki, która nie pozwalała się odwiedzić. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach te listy odnalazła ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz