Radio Białystok | Wiadomości | Nietypowa interwencja białostockich policjantów – zostali wezwani do zbyt jasnego światła w mieszkaniu

Nietypowa interwencja białostockich policjantów – zostali wezwani do zbyt jasnego światła w mieszkaniu

autor: Ryszard Minko

8.03.2018, 10:04, akt. 10:31

Używanie dyskotekowej lampki po godzinie 22:00 we własnym mieszkaniu może być powodem policyjnej interwencji. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców osiedla w centrum Białegostoku, do którego tuż przed północą zapukali mundurowi z prośbą o wyłączenie światła.

Fotolia.com
Fotolia.com


0:00
0:00
Nietypowa interwencja białostockich policjantów – zostali wezwani do zbyt jasnego światła w mieszkaniu - relacja Ryszarda Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To nie żart, a prawdziwa interwencja białostockiej policji, która tuż przed północą odwiedziła jedno z mieszkań w centrum miasta po otrzymaniu niepokojącego zgłoszenia. Mieszkaniec sąsiedniego bloku poinformował dyżurnego, że w oknie "pali się pulsujące światło" – wyjaśnia rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Tomasz Krupa. Dodaje, że mundurowi nie mogli zbagatelizować zawiadomienia, dlatego na miejsce wysłano patrol, który poprosił właściciela mieszkania o wyłączenie światła. Gdyby właściciel nie zastosował się do poleceń, mógłby odpowiadać jak za wykroczenie dotyczące naruszania ciszy nocnej, bo jak się okazuje, nie chodzi tylko o hałasy, ale także o inne sposoby zakłócania spoczynku. Akurat w tym przypadku było to jasne światło w jednym z pokoi.

Właściciel mieszkania po policyjnej interwencji światło wyłączył, jednak teraz pyta czy będzie mógł na święta zawiesić lampki na choince, bo też świecą i migają. Dodaje, że w domu było cicho, a policja domagała się jedynie zgaszenia lampki, która w praktyce jest tylko kolorową żarówką kupioną w osiedlowym sklepie.

Zdaniem prawników policja nie mogła zbagatelizować wezwania, dlatego choć interwencja wydaje się śmieszna, musiała się odbyć. Dr Arkadiusz Bieliński z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku dodaje jednak, że w takich sprawach potrzebny jest zdrowy rozsądek.

Rzecznik KWP Tomasz Krupa przyznaje, że w ciągu jego kilkunastoletniej pracy, był to pierwszy przypadek, by policjanci zostali wezwani do zbyt jasnego światła w mieszkaniu.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trwa akcja "Zimowy Ratownik" - strażnicy miejscy interweniowali ponad 800 razy w sprawie osób bezdomnych i nietrzeźwych

11.01.2018, 16:54

Ponad osiemset razy interweniowali w ostatnich dwóch miesiącach białostoccy strażnicy miejscy w sprawie osób bezdomnych i nietrzeźwych.


Na rzece Białej pojawiła się plama - interweniowali strażacy

4.01.2018, 11:25

Po 8:00 jeden z przechodniów zaalarmował straż pożarną, że w pobliżu ronda przy ul Poleskiej unosi się zapach ropy.


Problemy mogą zgłaszać mieszkańcy i turyści - telefon interwencyjny uruchomiły władze Augustowa

7.07.2017, 19:06

Można zgłosić tam np. problemy z miejskim oświetleniem czy nieposprzątane ulice. Telefon interwencyjny uruchomiły władze Augustowa. Mogą z niego korzystać mieszkańcy i turyści.





ZNAJDŹ NAS





Fotolia.com
REGION
5.01.2025, 16:38, akt. 16:51

Śmiertelna ofiara ataku byków




Oznaczenia na drzewach są przygotowaniem do trzebieży, 5.01.2025, fot. Paweł Wądołowski
REGION
5.01.2025, 13:22, akt. 13:35

Znaki na drzewach - to nie wandale













źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok