Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia pokonała mistrza Litwy 4:0

Jagiellonia pokonała mistrza Litwy 4:0

23.07.2024, 05:38, akt. 24.07.2024, 11:05

Jagiellonia Białystok zrobiła kolosalny krok w kierunku awansu do III rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Żółto-czerwoni pokonali we wtorek (23.07) na wyjeździe FK Paneveżys 4:0. Rewanż zostanie rozegrany w Białymstoku w środę, 31 lipca.

FK Paneveżys - Jagiellonia Białystok, 23.07.2024, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Jak kibice obstawiają występ Jagiellonii w el. Ligi Mistrzów - relacja Wojciecha Szubzdy. | Pobierz plik.

0:00
0:00
Jerzy Kułakowski jest już na Litwie. O przedmeczowych nastrojach rozmawia z Kamilem Kalickim | Pobierz plik.

Gładkie zwycięstwo Jagiellonii Białystok

Dominacja Jagiellonii w pierwszym meczu z litewskim FK Paneveżys, w II rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Choć mecz był rozgrywany w Poniewieżu, to mistrzowie Polski mogli czuć się jak u siebie, bo na mecz przyjechało ok. 2 tys. ich kibiców, którzy zajęli jedną czwartą część stadionu w Poniewieżu i przez cały mecz wspierali dopingiem swoich piłkarzy. "Gramy u siebie" - było słychać z tej części trybun.

Hat-trik Jesusa Imaza w kwadrans

Białostoczanie od początku narzucili gospodarzom swój styl gry. Utrzymywali się przy piłce i spokojnie ją rozgrywali. Jesus Imaz był niesłychanie skuteczny i już w pierwszej połowie skompletował hat-tricka.

W 15. min, po rozegraniu piłki z autu, Afimico Pululu zagrał do Kristoffera Hansena, Norweg wyłożył piłkę Imazowi, który technicznym strzałem trafił do siatki. W 21. min Imaz mógł zaliczyć asystę; podał do Dominika Marczuka, który przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem drużyny z Poniewieża. W 28. min było już 2:0 dla białostoczan; tym razem Hiszpan uderzył z pola karnego z pierwszej piłki i trafił niemal w okienko bramki gospodarzy. Minutę później znowu zdobył gola. Tym razem piłkę wyłożył mu w polu karnym Pululu. Tuż przed końcem tej połowy Pululu sam próbował strzału, ale uderzył wysoko nad bramką.

Wynik spotkania ustalił Kristoffer Hansen

Po ofensywnych zmianach w składzie zespół z Poniewieża próbował po przerwie zaatakować, ale poza kilkoma strzałami, albo niecelnymi, albo bez trudu bronionymi przez Sławomira Abramowicza, większego zagrożenia nie stwarzał. Zadowolona z wyniku Jagiellonia starała się kontrolować sytuację. Udało się jej też podwyższyć wynik; w 80. min Michal Sacek zagrał w pole karne do Hansena, który płaskim strzałem w długi róg zdobył gola.

Szansę na swoją czwartą bramkę miał jeszcze Imaz, któremu świetne prostopadle podał Lamine Diaby-Fadiga. Hiszpan przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy Emilem Timburem.

Rewanż zostanie rozegrany w Białymstoku w środę, 31 lipca.

Zwycięzca dwumeczu w następnej rundzie zmierzy się z lepszym zespołem z pary Bodo/Glimt - RFS Riga. W pierwszym meczu mistrz Norwegii wygrał z mistrzem Łotwy 4:0.

źródło: PAP | red: wsz, tk, bs, sk

Znamy już potencjalnego rywala Jagiellonii Białystok w trzeciej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Może nim być norweskie Bodo/Glimt lub łotewski RFS Ryga. Żółto-czerwoni zagrają z jedną z tych drużyn, jeśli w drugiej rundzie wyeliminują litewski FK Paneveżys.

Fiodor Černych: Jagiellonia nie będzie miała łatwo z FK Panevėžys

21.07.2024, 17:47

We wtorek (23.07) Jagiellonia Białystok zagra pierwszy mecz w eliminacjach Ligi Mistrzów. O 17:30 zmierzy się na wyjeździe z FK Panevėžys i nie da się ukryć, że jest zdecydowanym faworytem tej rywalizacji.

Adrian Siemieniec: to bardzo ważne, by rozpocząć sezon od wygranej

20.07.2024, 11:10

Jagiellonia Białystok wygrała 2:0 (0:0) z Puszczą Niepołomice w meczu otwierającym nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy. Pierwszego gola w 78. minucie strzelił Nene, a w doliczonym czasie trafił Diaby Fadiga.

Pewna wygrana mistrza Polski na inaugurację ekstraklasy [zdjęcia, wideo]

20.07.2024, 00:01

Duża grupa kibiców Jagiellonii wybiera się na mecz eliminacji Ligi Mistrzów do Poniewieża

19.07.2024, 16:03

Co najmniej 1,5 tys. kibiców Jagiellonii Białystok obejrzy historyczny, pierwszy wyjazdowy mecz żółto-czerwonych w eliminacjach Ligi Mistrzów. Jaga zmierzy się we wtorek (23.07) z litewską drużyną FK Paneveżys.

Jagiellonia Białystok rozpoczyna nowy sezon - pierwszy mecz z Puszczą Niepołomice [wideo]

19.07.2024, 07:12

Poprzedni sezon w piłkarskiej ekstraklasie przyniósł Jagiellonii Białystok historyczny sukces i mistrzostwo Polski. Czas jednak biegnie szybko i żółto-czerwoni rozpoczynają kolejne rozgrywki. Tym razem będą je łączyć z rywalizacją w europejskich pucharach.

Wojciech Pertkiewicz

18.07.2024, 16:02

- W tym sezonie założyliśmy miejsce nie niższe niż 8. Wolę podchodzić dość ostrożnie do wszelkich przewidywań, szczególnie, że mają one przełożenie na finanse - mówi prezes Wojciech Piertkiewicz.