Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok przegrywa z Bodoe/Glimt 1:4 i odpada z Ligi Mistrzów

Jagiellonia Białystok przegrywa z Bodoe/Glimt 1:4 i odpada z Ligi Mistrzów

autor: Marcin Gliński

13.08.2024, 13:05, akt. 21:49

W Norwegii piłkarze Jagiellonii Białystok nie zdołali odrobić straty z pierwszego meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Bodoe/Glimt. U siebie polski zespół przegrał 0:1. W Bodoe mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Bodoe/Glimt. Tym samym piłkarze Jagiellonii Białystok odpadli w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zagrają w eliminacjach Ligi Europy.

Mecz Bodoe/Glimt - Jagiellonia Białystok, 13.08.2024, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Jerzy Kułakowski z Bodoe, przed wtorkowym meczem Jagiellonii (relacja z poniedziałku, 12.08.2024) | Pobierz plik.

0:00
0:00
Przed meczem Bodo/Glimt - Jagiellonia Białystok - relacja Jerzego Kułakowskiego (13.08.2024) | Pobierz plik.

Jagiellonia zaczęła w Bodoe z przytupem

Już w czwartej minucie przy udziale Afimico Pululu Jesus Imaz trafił w poprzeczkę, piłka odbiła się od Berga i Jagiellonia objęła prowadzenie. Gospodarze nie odpuszczali i nacierali na bramkę żółto-czerwonych.

W 11. minucie Sławomir Abramowicz obronił strzał z odległości autorstwa Patrica Berga. Podobnie było w 19. minucie - Berg znów strzelił na bramkę żółto-czerwonych, ale ponownie Abramowicz złapał piłkę.

Norwegowie cały czas naciskali. Patric Berg w 25. minucie znów próbował strzelić gola, ale piłka przeleciała tuż obok słupka bramki Jagiellonii. W 34. minucie Sondre Fet wyrównał na 1:1 po strzale z szesnastego metra.

W 38. minucie Norwegowie wyszli na prowadzenie. Kolejnego gola strzelił Isak Maatta.

W drugiej połowie Norwegowie nie pozwolili już Jagiellonii tak dać się zaskoczyć, jak na początku meczu. Goście mieli jednak swoją szansę na wyrównanie, bo w 52. minucie po błędzie gospodarzy w pobliżu swego pola karnego, piłka trafiła w "szesnastce" do Pululu, który - zamiast próbować strzału - chciał ją przyjąć, ale bez powodzenia.

W 52. minucie żółtą kartkę otrzymał zawodnik FK Bodo/Glimt Jens Petter Hauge. Gdy Jagiellonia nieco dłużej utrzymywała się przy piłce, Bodoe/Glimt strzeliło trzeciego gola. W 56. minucie płasko z linii pola karnego uderzył Sondre Fet, a piłka od słupka wpadła do bramki.

W 61. minucie nastąpiła zmiana w Jagiellonii. Aureliena Nguiambę zastąpił Rui Nene.

W 67. minucie zmiana w Bodoe/Glimt. Z boiska zeszli Isak Maata i Sondre Fet, weszli Sondre Sorli i Ulrik Saltnes. Podwójna zmiana zaszła również w Jagiellonii. W 68. minucie Miki Villar wszedł za Kristoffera Hansena, a Lamine Diaby-Fadiga wszedł w miejsce Afimico Pululu.

W 71. minucie gola na 4:1 strzelił Kasper Hogh.

W 74. minucie znów nastąpiła podwójna zmiana w drużynie gospodarzy. Weszli August Mikkelsen i Andreas Helmersen, zeszli Hakon Evjen i Kasper Hogh.

W 80. minucie żółtą kartkę otrzymał Dominik Marczuk. Minutę później z boiska zeszli Taras Romanczuk i Jesus Imaz. W ich miejsce weszli Jarosław Kubicki i Tomas Silva.

W ostatnich kilku minutach Jagiellonia próbowała naciskać na gospodarzy, ale Norwegowie nie odpuszczali i mimo prowadzenia próbowali dalej strzelać na bramkę żółto-czerwonych. Sędzia doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry, ale to nie pomogło Jagiellończykom. Ostatecznie mecz zakończył się 4:1 dla Bodoe/Glimt.

Jagiellonia Białystok - Bodo/Glimt 1:4 (1:2)

Bramki: dla Bodoe/Glimt - Sondre Brunstad Fet dwie (34, 56), Isak Dybvik Maatta (38), Kasper Hogh (71); dla Jagiellonii - Berg (4 - gol samobójczy).

Żółte kartki: Bodoe/Glimt - Jens Petter Hauge, Andreas Helmersen; Jagiellonia - Dominik Marczuk.

Sędzia: Benoit Bastien (Francja).

Pierwszy mecz: 1:0 dla Bodoe/Glimt. Awans: Bodoe/Glimt.

Bodoe/Glimt: Nikita Hajkin - Fredrik Sjoevold, Jostein Gundersen,  Odin Bjoertuft, Fredrik Andre Bjoerkan (82. Adam Sorensen) - Hakon Evjen  (74. August Mikkelsen), Patrick Berg, Sondre Brunstad Fet (67. Ulrik  Saltnes) - Isak Dybvik Maatta (67. Sondre Sorli), Kasper Hogh (74.  Andreas Helmersen), Jens Petter Hauge.

Jagiellonia: Sławomir Abramowicz - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak,  Adrian Dieguez, Joao Moutinho - Dominik Marczuk, Taras Romanczuk (80.  Jarosław Kubicki), Aurelien Nguiamba (61. Nene), Kristoffer Hansen (67.  Miki Villar) - Jesus Imaz (80. Tomas Silva) - Afimico Pululu (67. Lamine  Diaby-Fadiga).

Bodoe/Glimt zagra w 4., ostatniej rundzie kwalifikacji z Crveną Zvezdę Belgrad. Jagiellonia zagra w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy ze zwycięzcą dwumeczu Panathinaikos Ateny - Ajax Amsterdam.

źródło: PAP | red: tk, pp, bs, mag

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:1 (0:0) z mistrzem Norwegii Bodo/Glimt w meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Gola samobójczego strzelił Adrian Dieguez. Rewanż 13 sierpnia w Norwegii.

Crvena Zvezda Belgrad czeka na zwycięzcę dwumeczu Jagiellonia - Bodo/Glimt

5.08.2024, 12:40

Jeśli Jagiellonia Białystok poradzi sobie z rywalem z Norwegii, o awans do piłkarskiej Ligi Mistrzów zagra z drużyną z Serbii. W Nyonie odbyło się losowanie par decydującej rundy eliminacji.

Jagiellonia wygrywa z Litwinami i awansuje do 3. rundy el. Ligi Mistrzów [zdjęcia]

1.08.2024, 06:25

Jagiellonia Białystok wygrała 3:1 (1:0) w meczu 2. rundy el. Ligi Mistrzów z FK Paneveżys. W 3. rundzie Jagiellonia zagra z norweskim zespołem Bodo/Glimt.

"Dzika symfonia z miastem w tle" - prapremiera niezwykłego reportażu Joanny Sikory